Wiedza

Blog

UNIFERM: fermentacja z know-how

UNIFERM: fermentacja z know-how

Proces fermentacji lub tzw. garowanie odgrywa w procesie pieczenia kluczową rolę. Ten szczególnie wrażliwy proces inicjuje powstanie niezbędnego „życia” w cieście. Wymaga on...

Złoto z Ameryki Południowej

Złoto z Ameryki Południowej

Ziemniak bardzo często gości na większość polskich stołów. Mimo, że jest znany w kraju od lat, jego popularność nie słabnie, a warzywo jest wykorzystywane w coraz to ciekawszy...

Orkisz- zboże XXI wieku?

Orkisz- zboże XXI wieku?

Choć jego prozdrowotne właściwości znane są od wielu lat, to dopiero niedawno zyskał uznanie i stał się popularny wśród dietetyków oraz innych osób interesujących się zdrowym odżywianiem. O czym mowa? O orkiszu, który szturmem podbił serca i na dobre zagościł na stołach wielu Polaków. Dlaczego stał się on tak bardzo popularny? W czym tkwi jego sekret i czy faktycznie dzięki właściwościom prozdrowotnym można go uznać za zboże XXI wieku?

Gryka smaczna i  się opłaci…

Gryka smaczna i się opłaci…

Wraz z nadejściem mody na zdrowy styl życia, zmianie uległy nasze nawyki żywieniowe. Coraz częściej sięgamy po bardziej wyszukane produkty, otrzymany z różnych zbóż- jak komosa ryżowa, kasza bulgur, kamut i wiele innych. Jednak równie skutecznym zbożem, goszczącym od zawsze na naszych stołach ,może być gryka.

Ciasto w kilka minut

Ciasto w kilka minut

Naturalne składniki w naszych produktach są już wstępnie sfermentowane dzięki czemu zyskuje się czas na własne dojrzewanie ciasta. Produkty FermFresh® w odpowiednich ilościach można dodawać do bazowego ciasta zakładowego.

Żyta pełne dobrodziejstwo…

Żyta pełne dobrodziejstwo…

Zboża i produkty z nich otrzymywane towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Stanowią podstawę codziennej diety praktycznie we wszystkich kręgach kulturowych…

Firma Uniferm

UNIFERM jest producentem surowców piekarniczych działającym w całej Europie. Może poszczyci się ponad 250 letnią tradycją produkcyjną i dystrybucyjną. Od 25 lat na firma obecna na rynku polskim.

Produkty FermFresh

UNIFERM Polska oferuje swoim klientom bogaty asortyment: drożdży piekarskich, polepszaczy do chleba i bułek, mieszanek oraz środków dla cukiernictwa.

Social Media